castle life.



sidan måndag har eg budd på slott i skottland og i dag var det plutselig tomt for bloggstoff som vart publisert av seg sjølv. her kjem derfor instagrambildene eg har lagt ut fra reisa så langt, det er altså heilt fantastisk å vera her. naturen slår pusten ut av ein og å leika gøymsel i eit slott er noko alle burde prøva på eit tidspunkt i livet. kor gøy det er å finna og bli funne. å stå bak ei tung fløyelsgardin og kjenna hjartet pumpa mens ein sjuåring leitar med forsiktige trinn og nøyaktige auge.
translation:
since monday i’ve lived on a scottish castle and today i ran out of blog entries that posted themselves. so here are the instagram shots from the trip this far. being here has been magnificent. the nature is breathtaking and playing hide and seek in a castle is something everyone should try at some point in their lives. how fun it is to find and be found. standing behind a heavy velvet curtain, feel your heart pound in your chest while a seven year old looks with careful steps and accurate eyes.
























Det både ser og høres fortryllende ut! Jeg har aldri vært i Skottland (selv om jeg har bodd i Irland og besøkt kjente i Wales fire ganger og reist til England flere ganger enn jeg har tellingen på). Dette må jeg snart gjøre noe med, men inntil videre virker det heldigvis som at dere koser dere for meg også!
korrekt! wales er óg fantastisk, men skottland er faktisk heilt noko eige.
Oh fantastic, the 4th pic absolutely epitomises my view of a castle
it does, doesn’t it? loved it!
Det ser ut som et eventyr :)
I love your instagrams! They give a bigger picture of your life outside the blog. Fascinating!!!
Herlig!
Jeg og min kjære skal bo en natt på Kviknes Hotell i Balestrand. Vi skal ha et av de historiske rommene og jeg gleder meg til å spasere ned dit om kvelden med håndvesken med tannkost og nattkjole .
En liten luksus i en ellers nøktern sommer :D
åååh me skal óg til bokbyen i sommar! elskar hotellet så inderlig, det er så vakkert.
Elsk !
HELDIGGRIS!
gjemsel i et slott hørtes fantastisk ut. særlig fløyelsgardinene.
Det ser heilt magisk ut på kvelds/nattbiletet!
Har alltid hatt lyst til å bo på et slott. Herlige bilder.
Nice! Har selv bodd i Skottland, men aldri i et slott! Besøker du noen du kjenner?
nei, me har leigd eit slott med familien til jostein! finst masse slott å leiga i skottland.
Ååh, så nydelig! Jeg og kjæresten bodde på et fint, rødt slott da vi var i Dublin for noen år siden. Har ikke vært i Skottland, men har så utrolig lyst!
herregud.. DET skal jeg gjøre i sommer, nå har jeg bestemt meg. hvor er dette?
i aberdour, slottet heiter easterheughs.
Ser helt fantastisk ut :)
Things to do in life-liste!